Jak szkolenia wpływają na firmę?

Opublikowane 8 kwietnia 2018 przez Zespół VIDI w Strefa szefa

Jak pokazują liczne badania, pracownicy bardzo cenią szkolenia i możliwość rozwój. Zyskują na tym firma i pracownicy.Niezależne źródła pokazują, że dzięki szkoleniom rośnie sprzedaż i wartość firmy.


Z raportu Pracuj.pl wynika, że największy wpływ na decyzję o zmianie pracy ma  dofinansowanie do urlopu (72 proc.) oraz szkoleń (70 proc.). Nieco mniejsze  znaczenie ma prywatna opieka medyczna (62 proc.), a najmniejsze – możliwość  pracy zdalnej (40 proc.). Jak Państwo widzą, szkolenia i możliwość rozwoju  mają ogromne znaczenie dla pracowników, wpływają one również na efektywność  firmy i jej rozwój, ponieważ stały i zaangażowany zespół to sukces  firmy. Szkolenia dają Państwu szansę rozwoju swoich umiejętności, pozwalają poznać najnowsze techniki obsługi klienta, sprzedaży kierowani zespołem czy komunikacji i współpracy.  FIRMY, KTÓRE INWESTUJĄ W SZKOLENIA, zwiększają swoją sprzedaż od 10 do 30 % rocznie  a co za tym idzie swoją wartość i znaczenie  na rynku.  ASTD (Association for Talent Development) prowadzi analizę porównawczą - czyli formą benchmarkingu - kilkuset firm, które zgłosiły swój akces do badania.


 Analizuje się więc takie informacje jak:

  • Ilość i procent przeszkolonych w pewnym okresie osób.
  • Ilość czasu przeznaczonego na szkolenia jednego pracownika.
  • Ilość pieniędzy przeznaczonych na szkolenia jednego pracownika.
  • Rodzaj prowadzonych szkoleń.
  • Wyniki finansowe firmy jako całości i w przeliczeniu na pracowników.
  • Pozycja rynkowa.
 


Efekt przeprowadzonej analizy w skrócie można przedstawić tak: "Organizacje, które więcej inwestują w szkolenia, odnoszą więcej sukcesów i są bardziej dochodowe." Porównania firm Różnica jest jak widać dość wyraźna. Dość powiedzieć, że w firmach wydających na szkolenia mniej niż 275 $ dochód na osobą kształtował się na średnim poziomie 121000 $ natomiast tam gdzie wydawano powyżej 900$ wynosił on średnio 168000$. Tak więc różnica 625 $ wydanych na szkolenia danej osoby wiąże się z 47000$ różnicy w dochodach wypracowanych przez tą osobę. Jak sądzę jest to dosyć wymowny efekt. Przedstawmy jeszcze jedno porównanie: Obserwowano zmiany wartości rynkowej firm w czasie od grudnia 1995 do września 1997. Porównano firmy, które przeszkoliły w tym okresie ponad 84% swoich pracowników z firmami, w których przeszkolono nie więcej niż 35% osób.   

Źródło. NOWOCZESNA FIMA http://nf.pl/manager/szkolenia-to-inwestycja,,8712,1  "Nieustanny rozwój jest niezbędnym czynnikiem w osiąganiu sukcesów, dlatego też firmy kładą duży nacisk na budowanie, poszerzanie, pogłębianie i wzmacnianie kompetencji Pracowników w swoich firmach. " Dlatego warto pomyśleć o szkoleniach i rozwoju pracowników.


Dziękujemy Ci, że jesteś z nami.

Dajemy gotowe rozwiązania i narzędzia do pracy oraz wsparcie i motywację.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się na newsletter.

Zostaw swój adres e-mail na vidi.superszkolenia.pl, a dodatkowo dostaniesz rabat na nasze szkolenia.

x
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach na blogu!

Zobacz podobne wpisy:
Zobacz wpis
Co sprawia, że ludzie odnoszą sukcesy?
Co sprawia, że ludzie odnoszą sukcesy? Istnieje niezliczona ilość teorii dotyczących odnoszenia sukcesu oraz sposobów na to, jak stać się zwycięzcą. Większość z tych teorii [...]
Zobacz wpis
Jak zdobyć dofinansowanie na szkolenie?
Jak zdobyć dofinansowanie na szkolenia VIDI Centrum Rozwoju Kadr. [...]
Zobacz wpis
Jak rozmawiać z klientem, by wzbudzić jego zainteresowanie? Przykłady rozmów
Większość z nas choć raz w życiu odebrała irytujący telefon z propozycją przedstawienia jakiejś oferty, sprzedaży produktów czy nakłonienia do przesłania reklamowego prospektu. Wielu [...]
Dodaj komentarz
To pole musi być wypełnione
To pole musi być wypełnione

To pole musi być wypełnione

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.