PROFESJONALNY HANDLOWIEC

Opublikowane 27 września 2017 przez Zespół VIDI w Strefa handlowca

Handlowiec może zwiększyć sprzedaż oraz realizacje zamówień, dzięki kilku technikom, które zaprezentujemy w niniejszym artykule. Te małe zachęty mogą być tym, czego potrzebujesz, aby zwiększyć swój potencjał.


1. Oferuj promocje przy sprzedaży detalicznej.

Budowanie podwójnych oszczędności w ofertach dzięki ofertom dziennym, tygodniowym lub miesięcznym stawia Cię w lepszym położeniu niż konkurencja. Dobry handlowiec również potrafi dopasować promocje do potrzeb klienta. Detaliczne promocje powodują zwiększoną sprzedaż, więcej zamówień.2. Zapewnienie wyjątkowej obsługi klienta.

Zawsze traktuj swoich klientów z uprzejmością i pełnym profesjonalizmem. Bądź gotów wyruszać do klientów, którzy kupują Twoje produkty i nigdy nie bój się stracić okazjonalnej "bitwy", aby wygrać hurtową "wojnę". Traktuj każdego klienta z empatią i zrozumieniem - nawet jeśli od czasu do czasu musisz odmówić prośby. Ten rodzaj zabiegu pomoże Tobie wypracować lojalne szczere stosunki, które mogą procentować zwiększoną sprzedażą. Małe gesty mają znaczenie, po prostu spójrz na firmę Amazon. Firma wdrożyła wiele usług, aby sprostać wymaganiom klientów. Wśród nich jest bezpłatna dostawa, śledzenie zamówień, złożenie zamówienia online, opinie klientów i powiązane zalecenia dotyczące produktów, które sprawiają, że zamówienia są szybsze, łatwiejsze, bardziej wygodne i mniej kosztowne. W rzeczywistości Amazon był pierwszym, który wprowadził sekcję recenzji klientów na stronie internetowej ds. Handlu elektronicznego.3. Dokonaj zamawiania, dostarczania i rozliczania tak płynnie, jak to jest możliwe.

Zautomatyzuj zarządzanie zamówieniami i procesami dystrybucji produktów, jak tylko możesz. Klient zaoszczędzi czas dzięki temu. A ty zyskasz w oczach klienta.


4. Uprość operacje.

Wielu przedsiębiorców, którzy prawdopodobnie prowadzą własną działalność operacyjną bardzo wydajnie oczekują tego samego od swoich dostawców i handlowców. Zrób wszystko, aby pokazać swój profesjonalizm, nie spóźniaj się z realizacją zleceń. Nie zasypuj klienta formalnościami.5. Zaoferuj rabaty klientom kupującym wiele typów produktów.

W rzeczywistości możesz zasugerować dodatkowe towary w niższej cenie, na podstawie zamówienia, jakie klient zrealizował. Wracamy do firmy Amazon. Firma oferuje klientom proponowane produkty w niższej cenie. System sprzedaży jest zautomatyzowany i produkty proponowane same się wyświetlają na stronie.6. Tworzenie atrakcyjnych, przyciągających uwagę kampanii.

Estetyka jest równie ważna jak treść. Użyj kolorów, kontrastów i innych profesjonalnych elementów projektu, aby przyciągnąć uwagę nowych klientów. Nie zapominaj, że możesz to zrobić dzięki e-mailom lub portalom społecznościowym.


7. Oferuj specjalne zniżki dla nowych klientów.

Jednokrotny rabat dla nowych klientów może być skutecznym sposobem na przyciągnięcie nowych firm, niezależnie od tego, czy klient jest detalistą czy konsumentem. Jeśli spodoba się produkt, klient sam wróci, bez dodatkowej zniżki. Może przyprowadzić również dodatkowego klienta.8. Zachęcać sprzedawców detalicznych, którzy kierują swoich kolegów.

Twoi klienci mają własne sieci. Wykorzystaj je. Zapewniając nagrodę za przyprowadzenie znajomego lub polecenie kogoś. Program partnerski Dropboxa (oparty na pomyślnym programie "polecaj znajomemu") zwiększył liczbę rejestracji o 60 procent. W ciągu piętnastu miesięcy rejestracje wzrosły z 100 000 do 4 000 000 - historia sukcesu, jak z książki.9. Zareklamuj bezpłatny prezent z zakupem nowego produktu.

Kto nie lubi prezentów? Można również powiązać prezent z typem pierwszego zamówienia. Będzie to jeszcze bardziej prawdopodobne, że klient wybierze Ciebie, a nie konkurencje.10. Dostarczanie ofert w ograniczonym czasie, zachęcające do zakupu.

Masz uwagę klienta? Nie trać tego. Budowanie ostatecznych terminów w ofertach może stanowić zachętę dla potencjalnej perspektywy, aby przejść od "może" do "tak".

 

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY SZKOLENIOWE

Chcesz wiedzieć jak prezentować ofertę handlową, negocjować ceny i skutecznie sprzedawać? Już dziś sprawdź szeroką ofertę szkoleń, które oferujemy handlowcom. Wśród nich znajdziesz warsztaty szkoleniowe z pozyskiwania nowych klientów, technik sprzedaży, obsługi trudnych klientów, rozmów telefonicznych z klientem, zamykania sprzedaży, reklamacji, negocjacji cen i nie tylko.

Do udziału w otwartych szkoleniach sprzedażowych dla handlowców zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli handlowych oraz pracowników działów sprzedaży w firmach. Wszystkie szkolenia prowadzone są przez doświadczonych praktyków w oparciu o starannie przygotowane programy nauczania. Sprawdź koszt i terminy warsztatów, dzięki któremu Twoja firma może osiągać lepsze wyniki sprzedażowe.

Polecamy szkolenia dla Handlowców    >>>DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ<<<


Dziękujemy Ci, że jesteś z nami.

Dajemy gotowe rozwiązania i narzędzia do pracy oraz wsparcie i motywację.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się na newsletter.

Zostaw swój adres e-mail na vidi.superszkolenia.pl, a dodatkowo dostaniesz rabat na nasze szkolenia.

x
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach na blogu!

Zobacz podobne wpisy:
Zobacz wpis
Jakie działanie handlowca sprzyja realizacji celów sprzedażowych?
Co jest ważne w pracy handlowca? Sekret ciągłego dowożenia celów sprzedażowych to... [...]
Zobacz wpis
Jak rozmawiać z klientem, by wzbudzić jego zainteresowanie? Przykłady rozmów
Większość z nas choć raz w życiu odebrała irytujący telefon z propozycją przedstawienia jakiejś oferty, sprzedaży produktów czy nakłonienia do przesłania reklamowego prospektu. Wielu [...]
Zobacz wpis
Zdenerwowany klient – profesjonalna obsługa trudnego klienta
W każdej branży spotykamy się z tzw. trudnymi klientami. Z łatwością wymienimy ich cechy. Są roszczeniowi, niemili, agresywni, łatwo wzbudzić w nich jakieś skrajne [...]
Dodaj komentarz
To pole musi być wypełnione
To pole musi być wypełnione

To pole musi być wypełnione

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.