Ile odpoczynku podczas urlopu?

Opublikowane 21 czerwca 2017 przez Marta Dyda w Twoja extra strefa

W dzisiejszych czasach kiedy wszystko staje się coraz szybsze i coraz dokładniej zaplanowane, również podczas wakacji towarzyszy nam często coraz mniej luzu i swobody. Chcielibyśmy jak najmniej czasu tracić na podróż i jak najszybciej docierać do celu. Dopiero na miejscu czujemy się jak na urlopie, droga dotarcia to często nerwy i napięcie. W pogoni za odpoczynkiem mam wrażenie czujemy się jeszcze bardziej zestresowani.Ktoś mógłby powiedzieć po co ten pośpiech?

Tak sobie myślę, że My jako ludzie często nie potrafimy po prostu zwolnić. Oznacza to że nasza uwaga jest zwykle zajęta sprawami które już się wydarzyły oraz tymi które wydarzyć się mają wkrótce. W pracy biegniemy, cele, priorytety, wszystko musi być na czas, sztywne terminy i wieczny nie do czas. Wyjeżdżamy na urlop i znowu gonitwa, nasz umysł pracuje na pełny etat dla przeszłości nad którą nie mamy już władzy oraz dla przyszłości która może się wydarzy. Trzeba jak najwięcej zobaczyć i poznać, zaliczyć, udokumentować na zdjęciu że byliśmy, wszystko pędzi dookoła. Odhaczmy kolejne zaliczone punkty na mapie polski i świata. Wracamy do domu i mówimy, za krótko, w sumie nie odpoczęliśmy na tych wakacjach, teraz dopiero przydał by się urlop żeby po prostu spędzić ten czas jak chcieliśmy bo nie było czasu.A co jeśli zwolnimy?

Żeby zwolnić, na początek trzeba by było zadać sobie pytanie jak chcemy spędzić ten czas, wiedzieć co nas wycisza, co daje energię, jaka forma spędzania czasu nas cieszy i daje nam radość. Sprawdzić w jakim momencie życia jesteśmy i czego najbardziej potrzebujemy. Żeby się tego dowiedzieć trzeba ze sobą pogadać. Ja często zadaję sobie pytanie: „Czego teraz najbardziej potrzebujesz…”

Każdy ma swój sposób na regeneracje, na odbudowanie swoich wewnętrznych zasobów energii. To niewiarygodne jak zadbamy o to co nas ładuje, jak człowiek szybko wraca do równowagi. Potrzeba jedynie wiedzieć, w którą stronę i co potrzeba, co jest naprawdę Twoje, co daje wytchnienie i pozwala się zatrzymać. Czasem potrzebujemy po prostu ciszy...Gdyby tak uważnie rozejrzeć się wokół i dostrzec…

Wszystko to po to, by odzyskać radość z życia, odkrywania i bycie ciekawym przede wszystkim siebie ale i ludzi, takimi jakimi są naprawdę. Poznawać z prawdziwym zainteresowaniem i ważnością, co pozwala doświadczać życia. Każdy zmierza w jakimś kierunku, ma plan albo i go nie ma. Mam takie wrażenie że przez pośpiech wiele tracimy. Uważność to stan w którym nasza uwaga obejmuje aktualny moment naszego życia i to czym jest on wypełniony. To stan w którym cała nasza uwaga jest skierowana na tę właśnie chwilę i na nic innego.

Podróż i droga dla mnie osobiście jest magiczna, mój „wewnętrzny przewodnik” nigdy nie potrzebował mapy. Zawsze ciekawość danej chwili brała górę. Jakie to jest piękne i o wiele mniej stresujące. Nie zakładam, że muszę zobaczyć to i tamto, bo w przewodniku napisali że warto. Takie podejście pozwala mi tworzyć moje sposoby postrzegania świata, ludzi i nowo odkrytych miejsc. Pozwala nam jako ludziom być bliżej siebie i robić rzeczy na które naprawdę nas cieszą i dają możliwość doświadczania wzbogacając nas jako ludzi, eliminując napięcie, pozwalając uzyskać lepszą jakość, odpoczynku, relacji i życia.
 

Nowy coaching biznesowy. Przewodnik po najlepszych praktykach

 

Opis książki

Nowy coaching biznesowy to kompleksowy przewodnik po podstawach coachingu, zawierający przegląd podstawowych zasad i narzędzi, a także liczne analizy przypadków umożliwiające pogłębianie wiedzy.

Carol Wilson, doświadczony trener i szkoleniowiec, przedstawia wiedzę niezbędną do przyswojenia sobie najlepszych praktyk, przydatną zarówno dla początkujących adeptów coachingu, jak i dla aktywnych zawodowo profesjonalistów – a także dla każdego, kto chciałby kształtować w swojej organizacji kulturę coachingową. Nowe wydanie zostało kompleksowo zaktualizowane, zyskało też zupełnie nową strukturę. Kładzie większy nacisk na budowanie kultury coachingowej w organizacji i przytacza liczne przykłady z różnych krajów świata. Książka została wzbogacona o wiele nowych informacji, związanych z najnowszymi trendami charakterystycznymi dla dynamicznie rozwijającego się świata coachingu.

  

Dziękujemy Ci, że jesteś z nami.

Dajemy gotowe rozwiązania i narzędzia do pracy oraz wsparcie i motywację.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się na newsletter.

Zostaw swój adres e-mail na vidi.superszkolenia.pl, a dodatkowo dostaniesz rabat na nasze szkolenia.

x
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach na blogu!

Zobacz podobne wpisy:
Zobacz wpis
Jak skutecznie wyznaczać cele i planować działania?
Zastanawiasz się jak efektywnie ustalić cele, aby po 2 tygodniach nie wrócić do swoich starych schematów działania. Poznaj sprawdzone kroki działania, które pozwolą Ci [...]
Zobacz wpis
Jak poprawić skuteczność swojej pracy - 6 najważniejszych rzeczy.
Efektywność osobista jest ważna dla szefa. Oto 6 kluczowych elementów, które ją podniosą. Za wszystkich znanych mi przepisów na sukces, ten jest być może [...]
Zobacz wpis
Co sprawia, że ludzie odnoszą sukcesy?
Co sprawia, że ludzie odnoszą sukcesy? Istnieje niezliczona ilość teorii dotyczących odnoszenia sukcesu oraz sposobów na to, jak stać się zwycięzcą. Większość z tych teorii [...]
Dodaj komentarz
To pole musi być wypełnione
To pole musi być wypełnione

To pole musi być wypełnione

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.