Jak pracować mądrzej?

Opublikowane 25 października 2016 przez Zespół VIDI w Twoja extra strefa

Nie możesz mieć więcej czasu niż inni. Każdy z nas ma 24h na dobę, każdy z nas ma ma tego czasu tak samo dużo i tak samo mało.
Wszystko zależy od nas i od tego, czy wykorzystamy go mądrze, czy tez będziemy go marnować w nadziei, że nasze 24 h się magicznie rozciągną. Sądzę, że nawet jak doba będzie miała 28 h to i tak wielu z nas zabrakłoby czasu.
 
Zdaniem Donalda Wetmora, optymalna organizacja czasu pracy niekoniecznie zakłada pracowanie ciężej, a raczej - mądrzej. 

  • PRZESTAĆ ROBIĆ PEWNE RZECZY.
  • INNE RZECZY ZACZĄĆ PO PROSTU ROBIĆ.

Jak widzisz zarządzanie sobą w czasie i właściwe gospodarowanie swoimi 24 godzinom, może dać ci szansę, na wykorzystanie życia, tak jak chcesz. Musisz tylko w tym celu wprowadzić kilka elementów w swoją codzienność i gotowe - możesz cieszyć się życiem i czasem, tak jak chcesz. Ważne w tym wszystkim jest to by, wiedzieć jakie życie chcemy prowadzić i mądrze wykorzystywać danym nam czas.


W usprawnianiu własnej organizacji czasu nie wszystko polega na dodaniu dodatkowych "dopalaczy"; wiele miejsca zajmuje raczej wyeliminowanie elementów powstrzymujących nas od wykorzystania pełni możliwości.


Wystarczy zastosować się do dwóch prostych rad:


OK ,ale jak? :)


1. Nikt nie robi dobrze dwóch rzeczy naraz ( wyjątek stanowią niektóre kobiety:))


2. facebook,  pudelek.pl, gazeta.pl, onet.pl …... czy to rzeczywiście niezbędne do życia aby wiedzieć kto z kim się rozstał i co powiedziała jego była...


3. Ustaw automatyczne sprawdzanie poczty co 30 minut – nie musisz tam zaglądać co 3 minuty.


4. Regularnie zadawaj sobie pytanie: czy to robisz teraz jest tym co powinieneś robić teraz?


5. UPORZĄDKUJ SWOJE MIEJSCE PRACY - niech na twoim biurku nie leży sterta dokumentów, papierów. ZAŁATWISZ i chowasz do teczki, segregatora, szafki, - zamykasz sprawę.


6. NAJPIERW MYŚL – potem rób. Jeden wyjątek najpierw posprzątaj i się przygotuj – to rozjaśni umysł.


7. SPOKOJNIE nie spiesz się! - poeta Bryan Waller Procter napisał: „ Najpotężniejsze siły najgłębszym spokojem są karmione”.


8. RÓB LISTĘ: to gwarantuję, że nie zapomnisz i pomyśl ją będziesz odczuwał satysfakcję jak zaczniesz z listy po kolei wykreślać. Tylko nie szalej. 10 punktów wystarczy :)


9. PRIORYTETY ( zakładam, że wiesz jakie jest twoje podstawowe zadanie - czyli wróć do punktu 4.:) Organizacja czasu pracy nie polega na robieniu złych rzeczy szybciej. Polega na robieniu dobrych rzeczy. A jeśli chcesz poznać sposoby, techniki i metody zarządzania czasem zapraszam na szkolenieChcesz efektywnie wykorzystywać swój czas,  kontrolować to się w nim dziej i realizować swoje priorytety pomimo natłoku zadań.

Intensywne warsztaty, pokaże Ci jak dopasować codzienne czynność i zrealizować najważniejsze dla Ciebie zadania i priorytety.  Zwiększysz swoją skuteczność i poprawisz organizację pracy jak i życia codziennego. 


Pozbędziesz się uczucia przepalonych dni i gonienia w  koło a zyskasz harmonie i większy spokój. Najważniejsze jednak to zaczniesz realizować to, co dla Ciebie najważniejsze po zastosowaniu efektywnych technik zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem: EFEKTYWNOŚĆ OSOBISTA - mistrzowska strategia zarządzania czasem i automotywacji pokazuje, jak skutecznie wykorzystać czas, zorganizować swoją pracę oraz zwiększyć swoją produktywność.

ZAPISZ SIĘ!


Dziękujemy Ci, że jesteś z nami.

Dajemy gotowe rozwiązania i narzędzia do pracy oraz wsparcie i motywację.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się na newsletter.

Zostaw swój adres e-mail na vidi.superszkolenia.pl, a dodatkowo dostaniesz rabat na nasze szkolenia.

x
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach na blogu!

Zobacz podobne wpisy:
Zobacz wpis
Wypalenie - jak się bronić?
Wypalenie zawodowe to specjalny typ stresu w pracy - stan fizyczny, emocjonalny lub umysłowy. Osłabia Cię. [...]
Zobacz wpis
Wańki - wstańki jak zadbać o odporności psychiczną?
W dzisiejszych czasach mamy niesamowite możliwości wyboru, dostępności informacji, wiedzy i dróg wyboru, doświadczamy, kryzysów, niepowodzeń i trudnych sytuacji. W takich warunkach nie łatwo [...]
Zobacz wpis
Jak zyskać dodatkowy czas w ciągu dnia?
Kto z nas nie marzy, by mieć więcej czasu dla siebie, na wykonie zadań czy swoje podstawowe obowiązki. Wystarczy, że zastosuje się do dwóch prostych rad. [...]
Dodaj komentarz
To pole musi być wypełnione
To pole musi być wypełnione

To pole musi być wypełnione

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.