Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe, kursy sprzedaży i techniki sprzedaży!

Opublikowane 20 marca 2023 przez Beata Kubicius w Strefa handlowca

Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe, kursy sprzedaży i techniki sprzedaży!

Aktywna sprzedaż to podstawa działalności w zasadzie każdej firmy. Dlatego kursy i szkolenia ze sprzedaży i technik sprzedaży należą do tych najczęściej poszukiwanych. Jednocześnie trendy zarówno w sprzedaży, jak i na rynku szkoleniowym zmieniają się dość dynamicznie. Sprawdź, jakie szkolenia sprzedażowe są obecnie najpopularniejsze i dowiedz się, które z nich będą odpowiednie dla Twojego zespołu.

    
Spis treści:


 1. Komu potrzebne są szkolenia sprzedażowe?
 2. Popularne szkolenia sprzedażowe i kursy sprzedaży?
 3. Jak wybrać kurs sprzedaży, warsztaty lub szkolenie dla sprzedawców?
 4. Trendy w sprzedaży, czyli jak zwiększyć sprzedaż?Sprzedaż - definicja

Co to jest sprzedaż? Sprzedaż to odpłatne działanie polegające na dostarczeniu od sprzedającego do kupującego określonych dóbr lub usług. Zgodnie z Ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2017 r. poz. 1221) polskie prawo definiuje sprzedaż jako jako odpłatną dostawę towarów i odpłatne świadczenie usług. Poprzez sprzedaż rozumie się potocznie oddawanie czegoś przez sprzedawcę na własność kupującemu za określoną sumę pieniędzy.

Sprzedaż obejmuje więc szereg czynności organizacyjnych, prawnych, finansowych i technicznych, które wiążą się z odpłatnym dostarczeniem dóbr (towarów lub usług). Sprzedaż może odbywać się na terytorium kraju, bądź poza jego granice (eksport, wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów). Sprzedaż jest więc wreszcie procesem prowadzącym do zawarcia umowy kupna-sprzedaży składającym się z reguły z kilku etapów:

 • identyfikacji potencjalnego kupującego i nawiązania z nim kontaktu,
 • podjęcia rozmów handlowych obejmujących poznanie potrzb klienta oraz przedstawienie oferty,
 • uzyskania zamówienia na towar lub usługę oraz uzgodnienia warunków kupna i sprzedaży,
 • doprowadzenia do formalnego zawarcia umowy kupna-sprzedaży,
 • wykonania umowy kupna-sprzedaży składającego się z dostawy produktu lub usługi oraz rozliczeń i płatności,
 • podtrzymania kontaktu handlowego w celu nawiązania długotrwałych relacji.

Poprzez sprzedaż rozumie się potocznie również działy oraz zespoły odpowiedzialne za pozyskiwanie klientów, prezentację oferty i zawieranie umów handlowych.


Rodzaje sprzedaży

Najważniejsze rodzaje sprzedaży to między innymi:

 
 • Sprzedaż b2c - a więc sprzedaż, w której przedsiębiorca kieruje działania sprzedażowe do osób prywatnych.
 • Sprzedaż b2b - co to jest sprzdaż b2b? To taki rodzaj sprzedaży, gdzie zarówno sprzedający, jak i kupujący są przedsiębiorcami.
 • Sprzedaż detaliczna - co to jest sprzedaż detaliczna? Sprzedaż detaliczna to sprzedaż towarów albo usług realizowana w niewielkich ilościach do danego odbiorcy. Sam sprzedawca sprzedaje licznym odbiorcom, ale takim którzy kupują niewielkie ilości towaru. Doskonałym przykładem jest na przykłąd sprzedaż w sklepie obuwniczym, gdzie sprzedawca sprzedaje wiele par butów dla wielu odbiorców, ale odbiorcy kupują z reguły jedną czy dwie pary podczas jednego zakupu. Zamiennie do pojęcia sprzedaż detaliczna stosuje się pojęcie handel detaliczny
 • Sprzedaż hurtowa - jest to sprzedaż, w której sprzedawca udostępniania produkty w masowych ilościach klientom, którzy z reguły następnie sprzedadzą je w swoich sklepach bądź poprzez inne kanały sprzedaży.
 • Sprzedaż online - inaczej nazywana eComerce czy handel internetowy. Jest to sprzedaż dokonywana poprzez sieć Internet, zarówno w sklepach internetowych, jak i przez rozmaite marketplace'y czy media społecznościowe.
 • Sprzedaż bezpośrednia - jest to rodzaj sprzedaży detalicznej polegający na dotarciu przez sprzedawcę bezpośrednio do potencjalnego klienta w jego miejscu zamieszkania, miejscu pracy itp.
 • Telesprzedaż - jest to sprzedaż realizowana za pośrednictwem telefonu, gdzie trasakcja kupna-sprzedaży zawierana jest w trakcie rozmowy.


Komu potrzebne są szkolenia sprzedażowe?


Doświadczeni menedżerowie sprzedaży wiedzą, że nie warto podważać znaczenia aktywnej sprzedaży. Na ogromnie konkurencyjnym rynku odpowiednie techniki sprzedaży to jedyny sposób, by się wyróżnić i zdobyć nowych oraz zatrzymać obecnych klientów. Jednocześnie nie każdy ma „żyłkę” urodzonego sprzedawcy. Istnieje jednak stosunkowo prosty sposób, by poprawić wiedzę oraz umiejętności sprawnej obsługi klienta i zwiększenia sprzedaży. Tym sposobem mogą być właśnie szkolenia sprzedażowe. Mogą one obejmować zarówno podstawowe zagadnienia, jak i te zaawansowane i pozwalają pracownikom oraz właścicielom firm poszerzać swoje kompetencje i lepiej rozumieć klienta, a także mechanizmy rządzące rynkiem. Wiedza na temat aktywnej sprzedaży to przede wszystkim:

 • możliwość zwiększenia zysków firmy,
 • ułatwienie zdobywania nowych klientów,
 • budowanie trwałych relacji z obecnymi klientami,
 • możliwość poprawy wizerunku firmy, zwiększenia satysfakcji klientów i liczby rekomendacji.

Innymi słowy, wiedza na temat sprzedaży wydaje się po prostu niezbędnym narzędziem dla osiągnięcia sukcesu w niemalże każdej branży.


Trendy w sprzedaży, czyli jak zwiększyć sprzedaż?


Jak zwiększyć sprzedaż? Skuteczne modele sprzedaży wciąż się zmieniają wraz z tym jak konsumenci i klienci niejako „uodparniają” się na wiele technik sprzedażówych, przez co przestają one przynosić zamierzony skutek. Współczesne tendencje wskazują, że sprzedaż powinna być wspieraniem klienta w podejmowaniu decyzji zakupowych – nachalne metody „wciskania” towaru dawno odeszły już w zapomnienie. Kilka trendów może być pomocnych w znalezieniu odpowiedzi na pytanie jak zwiększyć sprzedaż?

 • Zmiana oczekiwań konsumentów - coraz rzadziej chcą oni po prostu kupić produkt czy usługę, coraz częściej koncentrując się na emocjach i wrażeniach związanych z procesem sprzedaży i zakupu. Dlatego firmy coraz więcej inwestują w wystrój sklepów, przygotowanie sprzedawców do roli doradcy czy też reklamę opartą na emocjach. Pozytywne emocje w trakcie procesu sprzedaży, brak poczucia bycia nagabywanym, sprawiają że kupujący chętniej dokonują zakupu i częściej wracają do danego sprzedawcy.
 • Rozwój technologiczny - wymusza on na firmach modyfikowanie strategii sprzedażowych i coraz częstsze zastępowanie kontaktów osobistych kontaktem wirtualnym sprzedawcą. Oznacza to konieczność stosowania innych metod komunikacji, czy rozwiązań sprzedażowych. Bardzo popularnym narzędziem stają się mobilne aplikacje sprzedażowe wyraźnie pozwalające usprawnić procesy sprzedażowe i w efekcie zwiększyć sprzedaż. Szacuje się, że ich wykorzystanie będzie dynamicznie wzrastać z roku na rok. Dziś wielu sprzedawców sprzedaje online, stąd niezwykle ważne jest opanowanie umiejętności zastosowania technik sprzedażowych podczas rozmów video i telekonferencji oraz poznanie narzędzi, które mogą taką sprzedaż wspierać (zarówno w obszarze sprzedaży B2B, jak i B2C).
 • Personalizacja sprzedaży - klienci oczekują zaangażowanej obsługi oraz spójnych i bliskich relacji z firmą. Ogromne znaczenie ma doradztwo – nabywcy, którzy widzą w sprzedawcy zaufanego eksperta, znacznie chętniej dokonują zakupów, tym bardziej, jeżeli potrafi on dopasować się do ich indywidualnych oczekiwań. Klienci oczekują personalizowanych interakcji, dlatego dział sprzedaży powinien ściśle współpracować z działem obsługi klienta, ale także marketingu,  reklamcji czy zapewnienia jakości usług.

Popularne szkolenia sprzedażowe i kursy sprzedaży

 • Szkolenia sprzedażowe stacjonarne, np. szkolenia sprzedażowe Warszawa. Realizowane głównie w największych miastach w Polsce. Prym w tym względzie wiodą Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Lublin, Białystok, Zielona Góra, Toruń, Gdynia, Bielsko-Biała, Olsztyn, Bydgoszcz oraz Rzeszów.
 • Szkolenia ze sprzedaży online, prowadzone zdalnie i na żywo. Odbywają się one w wirtualnej sali szkoleniowej, a zajęcia prowadzone są na żywo. Zapewnia to bezpośredni kontakt z prowadzącym, możliwość uzyskania indywidualnych konsultacji oraz pracy w grupie z innymi uczestnikami szkolenia.
 • Kursy sprzedażowe e-learningowe oraz multimedialne. Po wykupieniu dostępu do tego typu kursu ze sprzedaży mamy możliwość realizacji programu kursu w dogodnym dla nas czasie i tempie. Logujemy się na platformę szkoleniową i realizujemy kolejne lekcje i ćwiczenia przewidziane przez autora kursu.
 • Praktyczne warsztaty dla sprzedawców. Mają one postać ćwiczeń, pracy w grupach oraz gier symulacyjnych. Ich nadrzędnym celem jest nie tylko zapoznać uczestników z teorią, ale przede wszystkim skupić się na praktycznym przećwiczeniu poznanych zagadnień.
 • Szkolenia dla managerów sprzedaży (dyrektorów, kierowników, kierowników regionalnych). Koncentrują się one na zagadnieniach zarządzania sprzedażą oraz rozwoju sił sprzedażowych, w tym motywowania sprzedawców i handlowców. Zarządzanie zespołem sprzedażowym
 • Akademia sprzedaży, Akademia zarządzanie sprzedażą - pod nazwą akademia sprzedaży oferowane są z reguły cykle szkoleń sprzedażowych, gdzie każde szkolenie wchodzące w skład cyklu (akademii sprzedaży) poświęcone jest budowaniu innych umiejętności sprzedażowych. Akademia sprzedaży może być kierowana zarówno do początkujących sprzedawców, jak i kierowników sprzedaży, którzy chcą odświeżyć i usystematyzować posiadają wiedzę.


Jakie tematy kursów, szkoleń i warsztatów ze sprzedaży cieszą się największym powodzeniem?


 • nowoczesne techniki sprzedaży i psychologia sprzedaży,
 • zarządzanie sprzedażą i zespołami sprzedażowymi,
 • negocjacje handlowe oraz zakupowe,
 • stretegie obrony ceny i finalizacji transakcji,
 • szkolenia dla sprzedawców online,
 • akademia sprzedaży od podstaw,
 • szkolenia dla sprzedawców w punktach sprzedaży i placówkach handlowych,
 • perswazja i wywieranie wpływu,
 • kursy sprzedaży dla działów niehandlowych,
 • szkolenie sprzedażowe b2b,
 • aktywna sprzedaż oraz sprzedaż pasywna,
 • warsztat handlowca i przedstawiciela handlowego,
 • sprzedaż dla mendżerów sprzedaży, dla regionalnych kierowników sprzedaży,
 • zarządzanie sprzedażą dla dyrektorów sprzedaży oraz kursy dla trenerów sprzedaży,
 • szkolenia ze sprzedaży narracyjnej oraz storytelling w sprzedaży, sprzedaż doradcza,
 • nowoczesny prospecting: cold calling, social selling...
 • szkolenie ze sprzedaży do kluczowych klientów oraz key account management,
 • efektywność handlowców 
 • techniki sprzedaży B2B i B2C, szkolenie sprzedaż B2B,
 • system zarządzania relacjami z klientami CRM,
 • nowoczesnyoraz sprzedaż przez telefon,
 • sprzedaż telefoniczna oraz przez Internet (sprzedaż zdalna),
 • obsługa klienta oraz obsługa trudnego klienta,
 • posprzedażowa obsługa klientów,
 • szkolenia sprzedazowe ze sporządzania umów handlowych i zawierania umów sprzedażowych i zakupowych,
 • sprzedaż w ujęciu prawnym: sprzedaż stacjonarna, sprzedaż na odległość, sprzedaż towarów, sprzedaż usług, sprzedaż praw autorskich, sprzedaż na raty, sprzedaż na próbę, sprzedaż poza lokalem przedsiębiorstwa.

Profesjonalne kursy i szkolenia dla sprzedawców to niezawodny sposób wspierający budowanie efektywnej sprzedaży i wykorzystanie aktualnych trendów handlowych. Należy przy tym pamiętać, że obecnie znacznie trudniejsze, a jednocześnie bardzo pożądane jest utrzymanie obecnych klientów, a nie tylko pozyskiwanie nowych. Dlatego firmy powinny wybierać takie tematy szkoleniowe, dzięki którym będą mogły rówież dostarczać swoim klientom spójne, profesjonalne doświadczenie z zakresu obsługi klienta.


Jak wybrać kurs sprzedaży, warsztaty lub szkolenie dla sprzedawców?

Wybór szkolenia dla sprzedawców ma znaczący wpływ na to, czy przyczyni się ono do poprawy wyników firmy. Należy zwracać baczną uwagę nie tylko na wybór tematyki, ale również na jakość kursu. Jak ją sprawdzić? Jak wybraż dobre szkolenie sprzedażowe? Warto sprawdzić opinie o organizatorze oraz dowiedzieć się więcej o samym szkoleniowcu – jego doświadczeniu i źródłach wiedzy na dany temat. Najlepiej czerpać wiedzę od praktyków – osób, które przekazywane techniki sprzedaży wykorzystują w swojej codziennej pracy i doskonale wiedzą, jak przełożyć wiedzę teoretyczną na konkretne, skuteczne działania.

Pracowników można oczywiście wysyłać na szkolenia sprzedażowe otwarte – ich tematyka jest bardzo bogata. Dobrego szkoleniowca często warto jednak zatrudnić, by przygotował indywidualny program kursu ze sprzedaży dla firmy, biorąc pod uwagę konkretne potrzeby czy problemy przedsiębiorstwa. Jeśli jednak planujemy przeszkolić indywidualnych sprzedawców lub poszukujemy nowego podejścia do sprzedaży szkolenie otwarte będzie najlepszym wyborem - w jego trakcie uczymy się nie tylko od trenera, ale też innych uczestników szkolenia, którzy w jego trakcie prezentują swoje doświadczenia i stosowane techniki sprzedażowe. Zwróćmy jednak uwagę czy szkolenie ze sprzedaży ma charakter warsztatu - ćwiczenia, case study, gry symulacyjnej - tego typu szkolenia ze sprzedaży są nie tylko po prostu ciekawe. Forma warsztatowa najlepiej sprawdza się w trakcie szkoleń dla sprzedawców, więc gwarantuje ponadprzeciętną skuteczność.

Jednym z najciekawszysch szkoleń dla sprzedaży jest szkolenie techniki sprzedaży. Ma ono na celu zapoznać uczestników z rozmaityki technikami sprzedaży, takimi jak stopa w drzwi, drzwiami w twarz, dodatkowe korzyści, ograniczona dostępność oferty itp. Techniki sprzedaży mogą być wykorzystywane z powodzeniem w każdym rodzaju sprzedaży, gdzie sprzedawca ma możliwość poznania bliżej swojego klienta i dostosowania techniki do jego charakteru czy osobowości.

Listę szkoleń dla sprzedawców, kursów sprzedażowych oraz warsztatów ze sprzedaży można znaleźć po linkiem. Zawiera one pełne informacje o tematyce szkolenia, program szkolenia oraz ceny z tytułu uczestnictwa. Rejestracja na zgromadzone w bazie szkolenia i kursy odbywa się z użyciem bezpłatnego formularza rejestracji online.


Podsumowanie

Szkolenia dla sprzedawców, kursy sprzedaży, szkolenia zarządzanie sprzedażą oraz szkolenia sprzedażowe to programy edukacyjne, które mają na celu pomóc sprzedawcom w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do skutecznego prowadzenia sprzedaży. Szkolenia te mogą dotyczyć różnych aspektów sprzedaży, takich jak techniki sprzedaży, obsługa klienta, budowanie relacji z klientami, prezentowanie produktów czy też zarządzanie sprzedażą.

Warto rozważyć szkolenie dla sprzedawców, jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności sprzedażowe lub jeśli chcesz nauczyć się nowych technik i narzędzi, które pomogą Ci w pracy. Szkolenia te mogą być szczególnie przydatne dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę w sprzedaży lub dla tych, którzy chcą zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Kursy i szkolenia dla sprzedawców mogą też być dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć efektywność swojego zespołu sprzedażowego.

       

Autor: Sebastian Nowak portal EVENTIS.pl


Dziękujemy Ci, że jesteś z nami.

Dajemy gotowe rozwiązania i narzędzia do pracy oraz wsparcie i motywację.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się na newsletter.

Zostaw swój adres e-mail na vidi.superszkolenia.pl, a dodatkowo dostaniesz rabat na nasze szkolenia.

x
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach na blogu!

Zobacz podobne wpisy:
Zobacz wpis
Klient nasz pan, czyli co można zyskać dzięki wysokiej jakości obsługi
Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niektórzy klienci kupują ciągle potrzebne produkty w jednej firmie? Dlaczego nie szukają alternatywnego dostawcy? [...]
Zobacz wpis
7 sekretów prezentowania ceny
Miałeś świetne spotkanie sprzedażowe, klient jest zmotywowany, gotowy do dokonania zakupu, a Ty wiesz, że możesz zamknąć sprzedaż. [...]
Zobacz wpis
BUDOWANIE RELACJI Z KLIENTEM
3 zasady budowania kontaktu i relacji z klientem. Klient, który znajdzie nić porozumienia z doradcą otwarcie mówi o swoich potrzebach, jest zainteresowany tym, co ma [...]
Dodaj komentarz
To pole musi być wypełnione
To pole musi być wypełnione

To pole musi być wypełnione

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

Ustawienia Ciasteczek

Strona korzysta z plików Coookies.

Używamy plików cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania sklepu internetowego, w celu analizy ruchu na naszej stronie oraz pozyskiwania statystyk użytkowania.

Pliki cookies to małe pliki tekstowe, które są używane przez strony internetowe w celu zapisania w przeglądarcepewnych danych o użytkowniku.

Zgodnie z prawem, możemy tworzyć pliki cookies na Twoim urządzeniu tylko jeżeli są niezbędne do funkcjonowania strony internetowej. Pliki cookies, które nie są niezbędne do poprawnego działania serwisu możemy zapisywać tylko za Twoją zgodą.

Ten serwis wykorzystuje różnego rodzaju pliki cookies, niektóre z nich są tworzone i zarządzane przez usługi firm trzecich, które wykorzystywane są na naszej stronie.

W dowolnym momencie możesz zmienić lub wycofać swoją zgodę na pliki cookies. W naszej Polityce Prywatności możesz sprawdzić jakie dane i w jaki sposób są przez nas przetwarzane.

Niezbędne

Niezbędne pliki cookies sprawiają, że strona internetowa jest prawdziwie użyteczna, zapewniają podstawowe funkcje jak identyfikacja sesji użytkownika czy autoryzacja dostępu do zabezpieczonych części serwisu. Strona nie może poprawnie funkcjonować bez tych plików cookies.

Funkcjonalne

Używane do zapewnienia dodatkowej funkcjonalności serwisu (np. działania modułu czatu). Ich brak może spowodować wyłączenie niektórych funkcjonalności.

Statystyczne

Te pliki cookie pomagają nam lepiej zrozumieć w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszego serwisu poprzez zbieranie i raportowanie anonimowych danych.

Marketingowe

Używane do śledzenia aktywności użytkownika w serwisie w celu lepszego dopasowania treści marketingowych i reklamowych.