5 kroków do skutecznej prezentacji handlowej. Jak mówić, pisać by dotrzeć do swoich klientów?

Opublikowane 30 marca 2020 przez Beata Kubicius w Strefa handlowca

Cała prezentacja handlowca wymaga z góry zaplanowanej struktury, obejmującej 5 ważnych elementów.


Dowiedz się:


  • Jak zbudować wiarygodność przedstawiając siebie i swoją organizację, w prezentacji handlowej  i wystąpieniach publicznych.
  • Na czym skupić swoją uwagę w czasie rozmowy z klientem.
  • Na co zwracać uwagę w czasie prezentacji handlowej.
  • Jak ułożyć rozmowę, by zaciekawić klienta? 
  • Jak skutecznie prowadzić rozmowę, by zamykać sprzedaż? Jak pokazać rozwiązania, jakie dostarczasz, by wzbudzić zainteresowanie?

1. Mów tylko to, co ważne dla twojego klienta.


Kiedy przedstawiasz siebie lub swoją organizację, pamiętaj, że znaczna część tego, co robisz, jest dla nich bez znaczenia. Mów tylko o tym, co przybliża Cię do wyznaczonego celu twojej wypowiedzi.


Czy myślicie, że jak ktoś powie lub napiszę:


  • „Zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem stron i sklepów WWWProjekty wychodzące spod ręki naszej firmy są nowoczesne responsywne i dobrze przemyślane. Wyróżnia nas indywidualne podejście do klienta”.
 

lub 

 
  • ”Możemy zaproponować Państwu rozwiązania dopasowane do profilu działalności, tworzymy strony www od podstaw, a także ulepszamy dotychczasowe rozwiązania. Projektujemy nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania graficzne, optymalizujemy szybkość działania strony, zwiększamy jej widoczność w wyszukiwarkach”.

 

to wzbudza tymi słowami u klienta ciekawość. Raczej nie! 

 

Skup się na rozmówcy, na jego bolączkach, potencjalnych problemach lub czymś, co może go zaciekawić.2. Mów o dokonaniach, a nie o funkcjachZarówno wtedy, kiedy mówisz o sobie samym jak i wtedy, kiedy mówisz o swojej organizacji, koncentruj się na tym, co udało się już zrobić-  a nie na zajmowanych stanowiskach.


Czy myślicie, że jak ktoś powie lub napiszę:


”Oferujemy wsparcie w zakresie: Pozycjonowania Stron WWW, SEO Google Ads- linki sponsorowane".to wzbudza tymi słowami u klienta ciekawość. Raczej nie! 

 

Skup się na rozmówcy, na jego bolączkach, potencjalnych problemach lub czymś, co może go zaciekawić, np.:

Dzięki naszym działaniom w internecie pomogliśmy firmie XYZ zwiększyć  ilość klientów o 30%, czy chciałby Pan uzyskać podobny efekt?3. Mów prostym językiem; nie „opakowuj” prostych treści w skomplikowane słowa.Przy przedstawianiu siebie bądź organizacji obowiązuje uniwersalna zasada skutecznego przekazu: prosty językprzykład z punkt dwa również pasuje:) 4. Nie mów o niczym, czego słuchacz nie potrafi sobie wyobrazić.Jeżeli powiesz „pracujemy nad aktywizacją młodzieży” takie zdanie nie wywoła u Twojej publiczności żadnego obrazu. 


Jeżeli powiesz, że w zeszłym tygodniu zorganizowałeś bal charytatywny, dzięki któremu 28 dzieci z rodzin najuboższych wyjedzie na wakacje, twoja publiczność to zapamięta.
5. Używaj liczebników


Liczby zwłaszcza konkretne, są cennym nośnikiem wiarygodności. Znacznie wiarygodnie brzmi ten, który powiedział „zebraliśmy 26458 złotych” niż ten, który pochwalił się, że udało się nam zgromadzić pokaźną sumę".
Masz w swojej prezentacji dla klienta te 5 elementów? Czy mówiąc do niego, skupiasz się na powyższym?  Jak brzmi twoja prezentacja? Mówisz o sobie i firmie czy mówisz o kliencie i o tym jakie możesz dostarczyć mu rozwiązania.Dziękujemy Ci, że jesteś z nami.

Dajemy gotowe rozwiązania i narzędzia do pracy oraz wsparcie i motywację.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się na newsletter.

Zostaw swój adres e-mail na vidi.superszkolenia.pl, a dodatkowo dostaniesz rabat na nasze szkolenia.

x
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach na blogu!

Zobacz podobne wpisy:
Zobacz wpis
3 złote zasady budowania pozytywnej relacji z klientem
3 zasady budowania kontaktu i relacji z klientem. Klient, który znajdzie nić porozumienia z doradcą otwarcie mówi o swoich potrzebach, jest zainteresowany tym, co ma [...]
Zobacz wpis
Najgroźniejsza broń handlowca
W myśl ogólnie przyjętej teorii wszyscy lubimy kupować, ale nikt nie lubi, gdy ktoś próbuje nam coś sprzedać. Gdy jesteśmy klientem ta wiedza nam [...]
Zobacz wpis
FINALIZACJA SPRZEDAŻY KLUCZEM DO SUKCESU – PRAWDA CZY MIT?
Zamknięcie hipotetyczne, zamknięcie alternatywne, metoda ostatniej szansy, kupno z prawem zwrotu. Techniki zamknięcia sprzedaży to jedne z najpopularniejszych w całym arsenale narzędzi wykorzystywanych [...]
Dodaj komentarz
To pole musi być wypełnione
To pole musi być wypełnione

To pole musi być wypełnione

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.